BÖCKER, 3 st, Prinsessornas Kokbok och Konditorilexikon. 1900-talets mitt.
169201. BÖCKER, 3 st, Prinsessornas Kokbok och Konditorilexikon. 1900-talets mitt.
Prinsessornas kokbok, av Jenny Åkerström, utgiven av Bonniers 1930. Andra upplagan.
Svenskt konditorlexikon av Konditormästarna Oscar Barregård och Helmut Rosenthal, utgiven av Nordiska Bokförlaget Erdheim, 1953.
Kokboken med slitage. Lexikon med lätt bruksslitage.