168591. MATSALSGRUPP, "Herrgården", 8 delar, Carl Malmsten, Bodafors.
Vitmålat, brännmärkt. Skåp, 4 karmstolar, 2 stolar, bord. Skåp längd ca105, bredd 39, höjd 185 cm. Bord diameter 114, höjd 75 cm.
Gammal spröd stoppning i stolsdynorna, slitage på tyg. Repor, ytskador och fläckar.
Nyckel/nycklar finns.