RINGAR 2 st, 18k guld, bland annat Markströms Guldsmeds Ab Uppsala 1922.

148776. RINGAR 2 st, 18k guld, bland annat Markströms Guldsmeds Ab Uppsala 1922.

Ring 18k guld med pärla, diameter ca 5 mm, K G Markströms Guldsmeds Ab Uppsala 1922, ringstorlek ca 16,5.
Ring 18k guld med blå sten, stämplad MG 1949, ringstorlek ca 17,5.
Total vikt ca 6,8 gram.

Slitage, gravyr, blå sten med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt ca 6,8 gram.

Antal besök: 921