PARTI SILVER, 9 delar. Bl a skedar, sigill, sockertång, såsslev Gustaf Lindegren m m. 1800/1900-tal. Vikt 203 g.
14627. PARTI SILVER, 9 delar. Bl a skedar, sigill, sockertång, såsslev Gustaf Lindegren m m. 1800/1900-tal. Vikt 203 g.
Pokal, sigill, servettring, sockertång, nålhus, tesked, dessertsked i olika modeller och utföranden.
Norsk kakspade.
Såsslev, Gustaf Lindegren, Hälsningborg, verksam 1826 - 1845.
Slitage, gravyrer, servettring och sigill med bucklor. Såsslev lagad.
Norsk kakspade.