VÄGGPENDYL, Art Deco, etikettmärkt Gustav Becker, Tyskland, 1900-talets första hälft.

145350. VÄGGPENDYL, Art Deco, etikettmärkt Gustav Becker, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Fanerat och lackat träfodral. Kvadratisk form. Svärtade siffror och visare. Nyckel för uppdragning medföljer.
Längd 33,5, bredd 11, höjd 33,5 cm.

Repor. Bortfall. Torrsprickor. Del av pendel saknas. Ej funktionsgaranti.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 787