304. ANTONI GAUDÍ. Spejl.

ANTONI GAUDÍ. Spejl.
304. 2283937. ANTONI GAUDÍ. Spejl.

Træ og forgyldt stuk. Udgave af Hoyos, Esteva y Cia. Der er andre identiske eksemplarer i private samlinger og fra samme serie, materialer og fremstilling, forskellige baser og beslag. Nogle af dem kommer fra La Pedrera, og Musée d'Orsay i Paris bevarer en af konsollerne.
70x65 cm.

I god stand. Overfladisk snavs, lette ridser og små revner. Spejl med enkelte pletter på sølvet.

Nej, betales af sælger

Hammerauktion

Subasta junio 2022

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

70x65 cm.

Nej, betales af sælger

Hammerauktion

Subasta junio 2022

Katalognr.
304
Antal besøg: 2.109