94842. BORDSPEJL og ÆSKE, 1800-tallet.
Bordspejl, mahogni. to skuffer i kanten, justerbart spejl. Længde 44, bredde 22, højde 34 cm.
Skrin, indlæg i messing, dekoreret med rum.
Slitage og skader, æsken mangler messingliste, indlæggene er delvist beskadiget. Længde 42 cm.