BORDSPEJL og ÆSKE, 1800-tallet.

94842. BORDSPEJL og ÆSKE, 1800-tallet.

Bordspejl, mahogni. to skuffer i kanten, justerbart spejl. Længde 44, bredde 22, højde 34 cm.

Skrin, indlæg i messing, dekoreret med rum.

Slitage og skader, æsken mangler messingliste, indlæggene er delvist beskadiget. Længde 42 cm.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 847