SPILLEBÆLDE, backgammon, 1800-tallet.

932207. SPILLEBÆLDE, backgammon, 1800-tallet.

Spillebord med aftagelig bordplade, underliggende spilleplade til backgammon i filt.
Indeholder backgammonbrikker.
En udtrækbar lysbakke.
Længde 95, bredde 46, højde ca. 77 cm.

Overfladeslitage, ridser og pletter. Smuds.
Mangler en lysbakke.

Få foretaget en gratis vurdering!

Indeholder backgammonbrikker.
En udtrækbar lysbakke.

Mangler en lysbakke.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 5.388