932207. SPILLEBÆLDE, backgammon, 1800-tallet.
Spillebord med aftagelig bordplade, underliggende spilleplade til backgammon i filt.
Indeholder backgammonbrikker.
En udtrækbar lysbakke.
Længde 95, bredde 46, højde ca. 77 cm.
Overfladeslitage, ridser og pletter. Smuds.
Mangler en lysbakke.
Indeholder backgammonbrikker.
En udtrækbar lysbakke.
Mangler en lysbakke.