POT, fra herregård, kobber, dateret 1794.

82932. POT, fra herregård, kobber, dateret 1794.

Både gryden og låget mærket nr. 7, 1794, højde ca. 14 cm, diameter ca. 28 cm, længde inkl hank 56 cm.

Brugsslitage, bule på låget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, bule på låget.

Antal besøg: 1.236