SABLAR, 3 stk, Indien og Spanien, 20. århundrede.

80717. SABLAR, 3 stk, Indien og Spanien, 20. århundrede.

Sabel med sort urkasse og håndtag, Indien. Udsmykket blad.
Længde 62 cm.
Sabel med rød kasse og håndtag i uædle metal, Indien. Buet klinge.
Længde 85 cm.
Sabel med bordeaux farvet etui og stofbeklædt håndtag, Spanien. Lige blad.
Længde 92 cm.

Brugsslitage. Sabelklinge med ridser og hvidmetal med mindre korrosionsskader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 62 cm.
Længde 85 cm.
Længde 92 cm.

Antal besøg: 1.466