793727. GULD ROLEX UR.
793727. GULD ROLEX UR.
Et manuelt optrukket rolex-ur i gult guld Dette ur er schweizisk fremstillet og er stemplet 9 karat gult guld og er dateret fra cirka 1939 og fremefter.
Urkassen er firkantet med firkantede afrundede kanter.
Dette ure serienr. er:44732/3152.
Uret er en ægte rolex urkasse mærket RWC (Rolex Watch Cimpany).
Armbåndet på dette ur er 9 karat gult guld i en glat slangekæde stil.
Urkassen måler ca. 20 mm x 20 mm Urlængden er ca. 7,2 tommer lang Urskivediameter ca. 18 mm Dette ur leveres med en ægte grå ruskinds-pung Posevægt 22,6 gram Urvægt 24,3 gram Totalvægt 46,9 gram.