HEKTOGRAF, Original Schapirograph, 1900-tallet.

679608. HEKTOGRAF, Original Schapirograph, 1900-tallet.

En tidlig kopimaskine i trææske Brugsanvisning medfølger Længde 56, bredde 27, højde 12,5 cm Herkomst: Strängnäs museumssamling, Sundby.

Ikke funktionstestet da tilbehør mangler, trækasse med ridser og mærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 4.857