DAYBED, Art deco, 1920'erne-30'erne.

65691. DAYBED, Art deco, 1920'erne-30'erne.

Eg, træskåret sokkel, madras af hestehår, plys af hestehår, betrukket med mørkerødt mohair-plys.
Længde 200 x 105 cm Fin stand.

Brugsslitage, mangler nogle knapper.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.855