HUTSCHENREUTHER, CARL WERNER. plettet grå.

537101. HUTSCHENREUTHER, CARL WERNER. plettet grå.

Carl Werner (*06.06.1895 Rudolstadt - ?); Bisque porcelæn, grøn bundmærke kunstafdeling på glasur, dateret omkring 1970, polykrom naturalistisk maleri, signeret på soklen. mål ca. H 25 x L 32 x B 7 cm.

Mindre alderstegn, ubeskadiget.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 995