LOTHAR SCHLÜTER. svulme op med måger.

533190. LOTHAR SCHLÜTER. svulme op med måger.

Lothar Schlueter (født 26. august 1928 i Kiel, aktiv i Nordsøregionen); Olie på lærred, dateret omkring 1960/70, signeret nederst til venstre, original indramning. mål ca. Ramme 95 x 75 cm, maleri 80 x 60 cm.

Stribet farvetab i midten, noget snavset.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 9.282