532080. BARSKAB, renæssancestil, 20. århundrede.
Tudelat. Bejdset hårdttræ. Rigt skåret indretning. Blyholdigt glas. Et par døre med barinteriør bagved. Drejelig skuffe under lågepar med opbevaring bagved. Indvendig belysning. Længde 95. Bredde 54. Højde 168 cm.
Have på. Ridser og mærker. Ikke-funktionstestet belysning.