529214. SKABE mv, 8 dele, skåret krystal.
Flødekande og sukkerskål højde 8 og 7,5 cm.
5 lokkekasser højde mellem 6 og 8,5 cm.
Flaskehøjde 16 cm.
Proveniens gods efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Flaskehøjde 16 cm.