INGE SCHIÖLER (1908-1971). Kystudsigt fra Koster. Pastel.

522305. INGE SCHIÖLER (1908-1971). Kystudsigt fra Koster. Pastel.

Signeret og dateret Inge Schiöler 1968. 38 x 45 cm.

Udstillinger Statens Museum for kunst, København 1970, nr. 171.

Litteratur Gunnar Hjorténs katalog nr. s. 455.

Ikke undersøgt uden for rammen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.374