522219. SKAB, anden halvdel af 1800-tallet.
Malet med sortfarvet indretning. Tudelat. Overdel med et par glasdøre og underliggende hylde. Underdel med to skuffer og et par låger med hylder bagved. Længde.
Have på. Ridser og mærker. Tørre revner. Beskadiget glas. Masketung. Løst bagstykke. Senere maleri. Der mangler en nøgle til en æske.