RUBY - HVID TOPAZ RING 6,7 ct.

514443. RUBY - HVID TOPAZ RING 6,7 ct.

Ringen er lavet af 925 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed. Sæt med en trekantet skakternet skåret naturlig rubin omgivet af 21 runde facetslebne hvide naturlige topaser.
Den samlede karatvægt af ædelstenene er 6,7 ct. Kendetegn: 925 Vægt 5,4 g RG 53 = 17 mm Ringbåndets diameter Ringhoved 16,8 x 16,4 mm Ruby ca. 12 x 12 mm vægt 5,4 gram.

Rigtig god stand, tjekket af guldsmed og professionelt og omhyggeligt rengjort.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 589