RULLEKLAPSEKRETÆR, første halvdel af det 20. århundrede.

511644. RULLEKLAPSEKRETÆR, første halvdel af det 20. århundrede.

Fineret med el, el, birk og masur birk. Messing beslag. Opklappelig buet klap med udtrækbar skriveplade og underliggende skriveinteriør og skuffer. Tre skuffer under skrivebordet. Længde 88. Bredde 46. Højde 100 cm.

Have på. Ridser og mærker. Mindre finerskader. Nøgle mangler til kasser. Dele af beslag mangler.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 445