509480. EMERALD ØRERINGE, SØLV 925 FORGYLD.
Øreringe stemplet 925, forgyldte bortset fra bagsiden, som er sølv, i midten en smaragd med en diameter på 10 mm, omgivet af røde og grønne farvede sten, øresnore sat med zirconia, længde 40 mm, diameter 21 mm, vægt 16,9 gram.