EMANUEL BARCHRACH BAREE. Pige, München, 20. århundrede.

507191. EMANUEL BARCHRACH BAREE. Pige, München, 20. århundrede.

Emmanuel Bachrach-Baree (1863-1943), En pige, der er faldet i søvn ved bordet, olie på lærred, signeret, indrammet, Luitpold Gruppe München etiket på bagsiden. 58 cm høj, 46 cm bred.

Alderstegn, små ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Alderstegn, små ridser.

Deutsch Auctioneers
Adresse

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Østrig

Placering
Platz 1
Antal besøg: 1.117