EGYPTIISK DRONNING MED PANTE - BRONZE.

503056. EGYPTIISK DRONNING MED PANTE - BRONZE.

Cesaro - "Egyptisk dronning med panter", bronzefigur, naturalistisk afbildning af en gammel egyptisk kvindelig nøgen med en faraos hovedbeklædning og en panter på en metalkæde, på et rektangel. sort marmor sokkel HxBxD ca.2,5x10,5x10,5cm, samlet H.ca.27cm, signeret på sokkel."Cesaro" og stemplet "Bronze Garanti Paris JBDeposee", nr. A7638.

god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

god stand.

Antal besøg: 2.099