ARMAND GODARD. Bronze "The Coquette".

503049. ARMAND GODARD. Bronze "The Coquette".

Godard, Armand - "The coquette", bronzefigur, ung dame i en kort kjole, blygholdende holder hænderne foran sig, på den aftrappede runde base i sort marmor, signeret oven på basen. "A.Godard" og stemplet "Bronze Garanti Paris JBDeposee", nr. A1749, base H.ca.7.5cm, total H.ca.37cm.

god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

god stand.

Antal besøg: 8.578