MIRROR BUREAU, anden halvdel af 1800-tallet.

502575. MIRROR BUREAU, anden halvdel af 1800-tallet.

Fineret med valnød og valnødderod. Messing beslag. Essay med justerbart spejl, to skuffer og to lysestager. Fire skuffer. Længde 94. Bredde 51. Højde 201 cm.

Have på. Ridser og mærker. Tørre revner. Finer skader. Pletter. Der mangler et trækhåndtag. Nogle dekorative elementer mangler.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 370