501076. PORTFØLJER, 2 stk, læder, 1900-tallet.
En dokumentmappe med håndtag og fem rum, hvoraf to har lynlås. Cirka 37 x 28 x 10. En dokumentmappe i præget læder med ét rum. Cirka 33 x 23 cm.
Brugsslitage. Et par sømme der er løsnet. En dokumentmappe med en manglende skulderrem og et beskadiget beslag. En dokumentmappe med en skulderrem, der mangler en fastgørelse.