JULIUS WENTSCHER. Nordisk ådal.

498715. JULIUS WENTSCHER. Nordisk ådal.

Signeret nederst til højre. Olie på lærred. 72 x 92 cm uden ramme.
Julius Wentscher 1842 Graudenz - 1918 Berlin.

Nogle farveaftryk. svindrevner. ramme beskadiget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Neumeister Kunstauktionshaus
Antal besøg: 1.037