498638. BRONZE BUDHA.
498638. BRONZE BUDHA.
Bronze Budha i siddende stilling med krone og smuk kropsholdning på integreret bund, forgyldt og delvist malet i forskellige farver, Indokina, original bundplade, 20. århundrede, højde 15 cm.