ØRERINGE SMERALDGRØNNE SLIPSTEEN.

498279. ØRERINGE SMERALDGRØNNE SLIPSTEEN.

Ørestikker lavet af 925 sølv og stemplet, fuldstændig forgyldt i 14 karat gult guld.
Designet som en semi-ceole med en satin overflade, sat med firkantede facetslebne smaragdgrønne trimmesten.
Længde 1,6 cm, bredde 0,9 cm, vægt 3,1 gram.

Meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Meget god stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 609