KALENDER, sølv, Kina.

KALENDER, sølv, Kina.
498006. KALENDER, sølv, Kina.

Sølv kinesisk kalender rektangulær plakette med flad side og fint reliefarbejde på den ene side med drager og tegn, den anden side med det kinesiske stjernetegn og yin og yang og flere dekorationer og tegn, massivt sølv, ophængshul. Begyndelsen af det 20. århundrede, vægt 150 gram, længde 9 cm, bredde 5 cm.

små ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!
498006. KALENDER, sølv, Kina.

små ridser.

Deutsch Auctioneers
Adresse

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Østrig

Placering
Platz 1
Antal besøg: 759