VÆGAPPLIKATION, 2 stk., Frankrig.

496277. VÆGAPPLIKATION, 2 stk., Frankrig.

Par franske vægapplikationer støbt i bronze og forgyldt, hver med to svungne arme og tude med drypkopper, rigt dekoreret med blomster, brede klaser af vindruer, masker og blade. En ananas øverst som sidste krone. Original forgyldning, senere elektrificering ikke garanteret. Herkomst: Chateaux de Lignan Languedoc, Frankrig. anden halvdel af den 19 århundrede Længde 38 cm, bredde 29 cm, dybde 10 cm.

I god brugt stand med tegn på ældning, lille tæring og ir. gamle huller til montering findes.

Få foretaget en gratis vurdering!

Deutsch Auctioneers
Adresse

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Østrig

Placering
Platz 1
Antal besøg: 781