MÆLKEKRYDE, Rörstrand.

MÆLKEKRYDE, Rörstrand.
490264. MÆLKEKRYDE, Rörstrand.

Begyndelsen af det 20. århundrede, form af en gris.
Nederst stemplet Rörstrand.
Højde 23 cm.

Glasur med knitringe.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nederst stemplet Rörstrand.
Højde 23 cm.

Glasur med knitringe.

Västerviks Auktionsbyrå
Antal besøg: 368