488920. CIGARETETUDE, OMKRING 1920, SØLV 800.
stemplet sølv 800 tysk med måne & krone, let buet sekskantet og lateralt bølget indsnævret form, hængslet, indvendigt med restforgyldt, ca. 9,5 x 8 x 1,2 cm, vægt ca. 90 gram, omkring 1920.