TRÅSKAB, malet fyrretræ, sengustaviansk, 1800-tallet.

487357. TRÅSKAB, malet fyrretræ, sengustaviansk, 1800-tallet.

Todelt, hvidmalet, overdel med lågepar og underliggende hylde. Underdel med skriveklap, 9 skuffer bag og skab med to låger og hylde bagved.
Blomsterdekorationer.
Længde 96,5 cm.
Bredde 60 cm.
Højde 186 cm.

Senere maling, masketunge, malingstab, stødmærker, brugs-/aldersslitage.
Nøgle/nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Blomsterdekorationer.
Længde 96,5 cm.
Bredde 60 cm.
Højde 186 cm.

Nøgle/nøgler mangler.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.024