Todelt, hvidmalet, overdel med lågepar og underliggende hylde. Underdel med skriveklap, 9 skuffer bag og skab med to låger og hylde bagved.
Blomsterdekorationer.
Længde 96,5 cm.
Bredde 60 cm.
Højde 186 cm.
Senere maling, masketunge, malingstab, stødmærker, brugs-/aldersslitage.
Nøgle/nøgler mangler.
Blomsterdekorationer.
Længde 96,5 cm.
Bredde 60 cm.
Højde 186 cm.
Nøgle/nøgler mangler.