RØGSÆT, messing, 4 dele, Skultuna, 1900-tallet.

484037. RØGSÆT, messing, 4 dele, Skultuna, 1900-tallet.

Askebæger og tobaksdåse af Ulf Sandberg. Lighteren af Bror Johansson.
Askebæger diameter 16,2 cm Tobaksdåse højde 9 cm Lighter højde 10,5 cm.

Mindre slitage, ridser og misfarvning på lighteren.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.982