STOL, Nyrenæssance, 18/1900-tallet.

483567. STOL, Nyrenæssance, 18/1900-tallet.

Stol med sortfarvet træ med forgyldte detaljer. Ryg med skåret og drejet dekor, bagbakke med rattan. Polstret sæde. Forbundne ben.

Brugsslitage. Muligvis senere maling.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 657