ÖLGÅS, almindelig mand, Norge, dateret 1830.

479004. ÖLGÅS, almindelig mand, Norge, dateret 1830.

Udskåret træ, polykrom malet, kant med tekst og årstal 1830. Bøjler i form af stiliserede hestehoveder. Højde 23, længde 40, bredde 26 cm.

Brugs- og aldersrelateret slid. Et håndtag slået fra.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.379