GULVFOTOLAMPE, messing, kobber, omkring århundredeskiftet 1900.

478653. GULVFOTOLAMPE, messing, kobber, omkring århundredeskiftet 1900.

Herkomst: Lampen stod oprindeligt i foyeren på Hotel Anglais i Västerås omkring århundredeskiftet.
Justerbar højde. Højeste og laveste højde (ekskl. forbrændingsrør): ca 200 cm og 140 cm.

Aldersslitage, kop mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Aldersslitage, kop mangler.

Antal besøg: 575