478497. SEKRETÆR, Biedermeier, omkring 1850.
Mahognifiner, kunstfærdigt interiør fineret med forskellige træsorter, blomsterudskæringer som øverste ende, højde 184 cm, bredde 92 cm, dybde 47 cm.
gammel stand med brugsspor, klar til at leve i - restaurering ikke nødvendig.