SEKRETÆR, Biedermeier, omkring 1850.

478497. SEKRETÆR, Biedermeier, omkring 1850.

Mahognifiner, kunstfærdigt interiør fineret med forskellige træsorter, blomsterudskæringer som øverste ende, højde 184 cm, bredde 92 cm, dybde 47 cm.

gammel stand med brugsspor, klar til at leve i - restaurering ikke nødvendig.

Få foretaget en gratis vurdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Adresse

Hörsterstraße 20
48143 Kreuzviertel
Tyskland

Placering
Außenlager: Otto-Hahn-Str. 15
Antal besøg: 565