JÖRGEN NASH. Sæt bøger, 3 dele, signeret.

477652. JÖRGEN NASH. Sæt bøger, 3 dele, signeret.

"Rim, sonetter" 2. Udstedt København 1966 Gylendal. Dedikation og signering Jörgen N Drakabygget 18-6-72.
"Drakabygget 4 - 5" Magasin for kunst mod atombomber paver og politikere. Dedikation til Bengt fra Jörgen.
"Digte og talebobler" Festlig skrift til Jörgen Nash på hans 60 års fødselsdag 16/3 1980. Dedikation til Bengt Rooke En forårshilsen fra Drakabyggets frihedsværksted. Jörgen The Poet of Denmark Lund 22/4 1981.

Mindre slitage. Limet tilbage er gået af.

Kunstner/designer

Jörgen Nash (1920–2004)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Jörgen Nash (1920–2004)

Antal besøg: 853