Kommode Kina lakarbejde, midten af det 20. århundrede.

476183. Kommode Kina lakarbejde, midten af det 20. århundrede.

Skab med to dobbeltdøre. Sortfarvet træ med bronzede detaljer og dekoration af perlemor figurscene og papirmasse, siderne med polykrome malede lotusblomster. Gennembrudt ryg. På buede ben.
Bredde 99, dybde 56, højde 137 cm.

Detaljer med skader, afslag og aldersrelateret slitage. Retoucher.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.019