EMERALD HVID TOPAZ RING 10,5 ct.

473214. EMERALD HVID TOPAZ RING 10,5 ct.

Ringen er lavet af 925 sølv og belagt med gult guld 585 = 14 karat, stemplet tilsvarende på ringbåndet. Ringhovedet er sat med en stor, rektangulær, skakternet naturlig smaragd omgivet på begge sider af baguette- og rundskårne hvide naturlige topaser.
RG 58 = indvendig diameter 18,1 mm, ringhoved 21,6 x 12,3 mm, smaragd 12,8 x 16,3 mm, vægt 8,22 gram.

Rigtig god stand, tjekket af guldsmed og professionelt og omhyggeligt rengjort.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 504