DISPLAYSKAB, sen barok, 1700-tallet.

471421. DISPLAYSKAB, sen barok, 1700-tallet.

2-delt.
Forgyldte rokoko-beslag.
Grønt farvet mundblæst glas.
Tidligere herkomst: Stävlö Slot, Kalmar Amt.

Længde 75 cm Bredde 40 cm Højde 188 cm Herkomst: Kulebo herregård, Kalmar amt.

Brugt og aldersslitage 2 glasruder senere. Andre briller sandsynligvis originale.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

2-delt.
Forgyldte rokoko-beslag.
Grønt farvet mundblæst glas.

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 2.050