469357. SØJLESKAB, et par, træ, første halvdel af det 20. århundrede.
Døre med søjleagtig dekoration. Bagerste hylder. Købt for 6.000 SEK i 1994.
Længde 44 cm.
Bredde 43 cm.
Højde 149 cm.
Brugsslitage, senere maling, en lås fjernet, mindre skader/revner, en låsebinding (ikke original nøgle).
Nøgle/nøgler findes