LOUNGE MØBLER, 6 dele, rokoko stil, 20. århundrede.

467385. LOUNGE MØBLER, 6 dele, rokoko stil, 20. århundrede.

Herkomst: Grand Hotel Saltsjöbaden Sofa længde 190, bredde 70, ryg højde 86, sæde højde 43, sæde dybde 53 Bord diameter 80, højde 68,5 cm 2 stel stole ryg højde 100, sæde højde 45, sæde dybde 46, sæde bredde 2 stole ryghøjde 96, sædehøjde 45, sædedybde 40cm.

Brugsslitage, tab af farve og mærker. Stoffet er delvist snavset og stoffet på en af lænestolene er beskadiget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 665