467385. LOUNGE MØBLER, 6 dele, rokoko stil, 20. århundrede.
Herkomst: Grand Hotel Saltsjöbaden Sofa længde 190, bredde 70, ryg højde 86, sæde højde 43, sæde dybde 53 Bord diameter 80, højde 68,5 cm 2 stel stole ryg højde 100, sæde højde 45, sæde dybde 46, sæde bredde 2 stole ryghøjde 96, sædehøjde 45, sædedybde 40cm.
Brugsslitage, tab af farve og mærker. Stoffet er delvist snavset og stoffet på en af lænestolene er beskadiget.