BORDPENDUL, metal/messing, 18/1900 tallet.

464849. BORDPENDUL, metal/messing, 18/1900 tallet.

Skulptur af en halvt liggende kvinde med en blomsterkrans i håret. Stående på sortmalet træsokkel. Pendel og nøgle er tilgængelige.
Bordpendul, længde 45, højde 27 cm.

Brugsslitage, revner/skader, hænder er løse, klap mangler på bagsiden, ikke funktionstestet.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 701