Steinway & Sons, flygel, B-211, 1988.

4639225. Steinway & Sons, flygel, B-211, 1988.

Sort lakeret. Klaverskammel, hjulskåle og lampe til musikstativet medfølger. Serienummer 508248. Højde 100, længde 211, bredde 144 cm.
Vingen blev erhvervet af Juhl-Sørensen, København i 1989.

Ubetydeligt slitage. Låget med ridser. Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionel garanti.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.403