MODELSKIBE, Slæbebåd, håndbygget stor model til radiostyring.
462837. MODELSKIBE, Slæbebåd, håndbygget stor model til radiostyring.
Stor slæbebåd med to elektriske motorer, belysning, beregnet til at blive radiostyret.
Skroget sandsynligvis bygget af træ.
Aftagelige toppe til adgang og installation, sandsynligvis bygget i 1970'erne/80'erne.
Længde 195 cm, højde 123 cm, bredde 45 cm.
Brugsslitage, ikke funktionstestet, batteri/servo/modtager mangler, kun kabler og elmotorer er til stede, skader, løse dele, ridser, mærker.