ALEXANDER ECKENER. Radering uden titel, signeret. og det.

462602. ALEXANDER ECKENER. Radering uden titel, signeret. og det.

Radering af Alexander Eckener (1870-1944) fra 1912, signeret "A Eckener" og dateret "1912" nederst til venstre, indrammet, mål: 42,5 x 31,5 cm.

Arket er i god stand. ramme beskadiget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Auktionshaus von Brühl
Antal besøg: 2.932